Dolar 32,8666
Euro 35,6844
Altın 2.553,83
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 31 °C
Az Bulutlu

GENEL BAŞKAN

Mustafa Taç 1972 yılında Trabzon’un, Akçaabat ilçesinde doğdu. Evli dört çocuk babasıdır. İlk ve orta öğrenimini Derecik İlköğretim Okulunda tamamladı. Liseyi Atatürk Sağlık Meslek Lisesinde okudu. Sağlık Kurumları İşletmeciliği ve İşletme bölümün okudu. İlk görev yeri olan Adıyaman’ın Sincik ilçesinde 2 yıl çalıştıktan sonra Trabzon iline tayin oldu. Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü emrinde, sağlık ocağı, 112 acil hizmetler ve hastanelerin birçok biriminde görev aldı. Sağlık Bakanlığı yurt dışı görevlendirmelerinde görev yaptı. Birçok STK’da görev aldı. 2020 yılında Sağlık MİL-Sen’de görev aldı ve halen Genel Başkanlık görevini yürütmektedir.

sağlık mil-sen genel başkan

Mustafa Taç, birlikte sendika çalışmalarını yürüttüğü sendika üyelerine;

Kıymetli çalışanlarımız,
Sağlık Mil-Sen;
Sağlık Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı’na bağlı taşra teşkilatları, Hastaneleri, Üniversite Hastaneleri, Adli Tıp Kurumu, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı çalışanlarımızın, özlük ve mali haklarını aramak, hak ve hakkaniyetten yana adaletli dağılımı sağlamak amacıyla kurulmuş bir sendikadır.
Günümüz şartlarında sendikacılığa bakış açısının değiştiği bir dönemde, sendikacılığa yeni bir anlayış getirerek, çalışanlarımızın sosyal ve ekonomik anlamda gelişimlerini sağlamak, geleceklerini hazırlamak için her türlü çabanın içinde olacağız.
Kuruluş amacımız olan saha sendikacılığı ile çalışanlarımızın yanında olmak, talepleri toplamak, sorunları yerinde görmek ve çözüm üretmek için buradayız.
Emek, hak ve hakkaniyetten yana çıktığımız bu yolda;
“Biz doğruları söylemekten imtina etmeyeceğiz.”
“Sağlıkçıyı yaşat ki, insan yaşasın.”
“İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın.”
”Milli manevi değerlerimizi sahip çıkmak, hak ve hakkaniyetten, adalet ve liyakatten ödün vermeden emek sarf eden sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımıza saygı ve sevgilerimi iletiyorum” mesajını vermektedir.
Mustafa Taç
Sağlık Mil-Sen
Genel Başkanı